Народний депутат України, заступник голови СДПУ(О) Ігор Шурма вважає рішення Львівської міської ради щодо польських військових поховань у Львові зрадою українській історії.
Про це нардеп повідомив „Прес-Тайм” сьогодні.

„Мене вразила зрада українській історії, що відбулася під час засідання сесії міської ради по відкриттю цвинтаря Орлят... СДПУ(О) не поділяє статусу січових стрільців як завойовників окупантів львівської території”, ― сказав Ігор Шурма.

За словами нардепа, якщо на сесії ОБСЄ, що відбудеться в США, предметом обговорення буде Личаківське кладовище, то він чітко висвітлить своє незадоволення щодо ситуації, яка склалася з польськими похованнями.
„Якщо польські солдати воювали тут за свою Батьківщину і це є надписом над могилами, то за що воювали тоді січові стрільці? Статус окупантів це не є той статус, який заслужили люди, що воювали за незалежність України”, ― сказав Ігор Шурма.

13 червня Львівська міськрада прийняла ухвалу про встановлення дати спільного відкриття Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та Польських військових поховань 1918-1920 років на території музею “Личаківський Цвинтар” (Цвинтар орлят) 24 червня 2005 року, запросивши до участі у церемонії відкриття Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Польща Александра Кваснєвського.

У 2002 році планувалося офіційне відкриття цвинтаря „Орлят” (польські військові поховання), яке не відбулося через суперечку між польською і українською сторонами щодо надпису на центральній плиті меморіалу, на якій польська сторона вимагала написати „оборонцям Львова, які героїчно полягли за незалежність Польщі”. Українська сторона вважала, що слово „героїчно” має бути виключено із напису.
Польські військові поховання – частина музею-заповідника „Личаківський цвинтар”, де поховані польські вояки, які загинули під час боїв 1918 року між українськими та польськими військами за Львів.

Прес-Тайм