Секретар Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, член фракції СПУ Василь Волга пропонує для викорінення корупції в Україні відновити смертну кару.

Про це він заявив на прес-конференції у Львові сьогодні.

Василь Волга навів приклад Малайзії: «Малайзія 20 років тому назад була країною з найвищим рівнем корупції в світі. Зараз ця країна, яка посідає одне із найбільш чільних місць, де корупції практично немає. З приходом нового президента протягом трьох місяців було розстріляно 200 чоловік вищого керівного складу країни».

«Чи підходить це нам зараз... Я вважав би що так. Я вважаю, що ми занадто завчасно відмінили смертну кару в Україні», - додав він.

Волга також навів приклад Білорусії, де був створений комітет державного контролю: «Їм вдалося тричі посадити Кабінет міністрів у повному складі до в'язниці. Результатом стало суттєво падіння рівня корупції в країні».

«Я думаю, що в Україні є достатньо чесних людей, у владі є достатньо людей, які здатні проявити волю, і чесних офіцерів у силових структурах, які могли би уже зараз довести до судового визначення дій певних керівників держави. І якби смертна кара не була відмінена у цій країні, то їх слід було б розстріляти», - зазначив він.

«При чому цей процес мав би бути динамічним і доволі публічним», - підкреслив Волга.

Він також поінформував, що профільний парламентський комітет готує законопроект про створення окремого органу центральної влади, який би боровся із корупцією.

За словами Волги, зараз в Україні мають право боротися із корупцією чотири структури: МВС, СБУ, прокуратура та ДПА.

«В результат з корупцією не бореться ніхто», - підкреслив він.

15.12.2006