Народний депутат України Володимир Яворівський завернувся з відкритим листом до кандидата в Президенти України Віктора Януковича.
Текст листа Володимир Яворівський оприлюднив сьогодні на прес-конференції у Львові.
У зверненні, зокрема, сказано: „Вікторе Федоровичу, одразу зізнаюся, що не чіпатиму занадто "легких" тем. Найперше - про аж два терміни вашої ізоляції від суспільства за кримінальні злочини. Знаю, що більшості нашого морального люду це не сподобається, однак відсилаю цей факт до другорядних задля довірчості нашої розмови.
Неохоче, але накладу "вето" на тему очевидного рівня вашої занадто заочної "освіти", що породила масовані анекдоти навіть у найглибшій українській провінції. Відкину спокусу торкатися епізоду "толоки" з написання вам докторської дисертації та вашої "скупості" щодо справжніх авторів, які помстилися вам, згорнувши у "дисертацію Януковича" наукове сміття. Обійду контузію від попадання курячого яйця в самісеньке ваше серце”.
„У політиці, як у ризикованому виді людської діяльності -випадковість часто буває вирішальною. Тому ваша поява у "вищій лізі" української національної еліти сприймається не інакше, як випадок. Авантюрний випадок. Цим заплатив вам Кучма за ваше політичне підтакування йому, за кримінальну колонізацію Донбасу, і водночас осадив всеукраїнський апетит медвидчукового парт загону. Тому-то створення під вас штучної партії регіонів - це витвір "у колбі", причому на спецзамовлення. Хоча б інстинкт мусив вам просигналізувати,, що у століттями роздерту, розпанахану на частки Україну лукаво запускають політичну диверсію у вигляді партії котра замість утвердження могутньої ідеї соборності розсікає душу і тіло України на амбітні удільні князівства! Невже ви не вчули єством своїм, що Кучма жене вас, як заложника, на мінне поле історичної ганьби, щоб на вашому тлі виглядати Леонідом Мудрим?”, — йдеться далі.
У своєму зверненні Володимир Яворівський стверджує, що Віктор Янукович „є носієм, уособленням шкідливої, в суті своїй антиукраїнське) ідеї”. „Ви зі своєю політико-кримінальною обслугою вирвали, ґвалтівно ізолювали Донбас від всеукраїнських державотворчих процесів. Штучно створену російська- (а точніше донецька-) мовність ви по-шулерському перетворюєте на російськість, точніше - малоросійськість. Групка олігархів нахабно підгорнула під себе могутній індустріальний реґіон, як вампіри, вони висмоктали з нього життєдайну силу. Безробіття, озледеніння, глибочезний песимізм вбили здатність донецького простолюду на колективний протест (згадайте гордий шахтарський страйк перед обкомом партії у 89-му, з якого й розпочалося визволення України з більшовицького концтабору; у ранзі нардепа СРСР я був тоді серед них). А ще - інформаційна ізоляція, тотальне перетворення засобів масової інформації у засоби однобокої масової пропаганди, сперта атмосфера страху та соціальної безнадії - ось у яку "спецзону" перетворено вільнолюбний, таки ж український, Донецький край. Навіть, якщо із такого Донбасу у другому турі ви вимолотите 110% голосів за персону "Я" - це не перемога, це - поразка. За першого ж ковтка свободи (а це станеться після обрання Ющенка!) живучий Донбас відімстить вам за своє приниження”, — наголошується у зверненні.
„Ви безславно програєте ці вибори, пане Янукович. Мусите програти, — пише нардеп далі,— Одначе я повинен висловити вам одну велику вдячність: страх перед навіть віртуальне ймовірним вашим президенством (лише за умови фантастичних фальсифікацій) об'єднав абсолютну більшість населення України в український народ. Об'єднав на підтримку Ющенка, який повернувся до нас з-за чорної риски небуття. Страх перед вами і вашою командою таки об'єднав самостійно мислячих людей у велике і сильне товариство, не залежно від мови, національності, конфесії, віку”.
На завершення Володимир Яворівський обіцяє Віктору Януковичу, що попросить нового Президента України, щоб на кілька місяців залишив його головою уряду. „Для того, щоб ви спробували виконати все те, що наобіцяли”, — пояснюється у зверненні.
Текст звернення буде надрукований наступного тижня в газетах. Згодом він з’явиться у вигляді листівок, які будуть розповсюджені по всій Україні тиражем до 4 мільйонів. Зі зворотної сторони листівки буде надрукований прощальний лист нардепа Яворівського до Президента України Леоніда Кучми.
21 листопада в Україні відбудеться другий тур президентських виборів.