Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

У заяві зазначено, що Лебедєв зараз обіймає посаду міністра оборони України та одночасно має статус народного депутата України, тобто суміщає депутатський мандат із діяльністю члена Кабінету Міністрів України та керівника центрального органу виконавчої влади.

«Відповідно до Конституції України та Закону України «Про статус народного депутата України», нардеп не має права бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади. У разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності повноваження народного депутата України припиняються достроково на підставі закону за рішенням суду», – йдеться у заяві Ігоря Мірошниченка.

Ігор Мірошниченко вимагає від регламентного комітету розглянути на засіданні ситуацію стосовно невиконання депутатом-«регіоналом» Лебедєвим вимог щодо несумісності депутатського мандата з діяльністю члена Кабінету Міністрів України та зробити відповідні висновки, за якими Володимир Рибак повинен скерувати позов до суду про припинення повноважень народного депутата України VII скликання Павла Лебедєва.

Відомий приклад позбавлення депутатського мандата представника опозиції Сергія Власенка, де підставою виявилося буцімто його сумісництво депутатських повноважень із адвокадською діяльністю.