У пояснювальній записці він пише, що через постійне небажання нардепів прийняти закон про скасування недоторканості, а також через регулярне використання цієї теми як засобу політичної реклами відповідної політичної партії виникла необхідність розробити механізм індивідуальної відмови від депутатської недоторканості.

«За допомогою такого механізму політичні партії, які заявляють про своє бажання скасувати недоторканість, зможуть «навести приклад» та почати її скасування із представників своєї фракції», – констатує опозиціонер.

Тому він пропонує доповнити чинне законодавство нормою, згідно з якою нардеп має право відмовитися від депутатської недоторканості шляхом подання відповідної заяви до ВРУ.

Далі процес індивідуального скасування недоторканості має відбуватися так:
Подана заява попередньо розглядається на засіданні комітету, до відання якого віднесено питання Регламенту. Комітет перевіряє, чи написав народний депутат заяву добровільно та чи розуміє він наслідки подання такої заяви. Комітет розглядає це питання не пізніше, як протягом 14 днів з моменту подання заяви.

Верховна Рада не пізніше, як на наступному пленарному засіданні з моменту надання комітетом висновку щодо поданої заяви вирішує питання про задоволення заяви про добровільну відмову від депутатської недоторканості.

Заява про добровільну відмову від недоторканості задовольняється шляхом постанови ВРУ про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт цього народного депутата України на весь строк його депутатських повноважень у відповідному скликанні.

Важливо, що народний депутат, який добровільно відмовився від недоторканості, має право звернутися до ВРУ з проханням про її поновлення, але лише до моменту, коли його було затримано, заарештовано або притягнуто до кримінальної відповідальності. Заява про поновлення депутатської недоторканості задовольняється шляхом визнання такою, що втратила чинність постанови про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України.

Інформація про народних депутатів України, які добровільно відмовилися від депутатської недоторканості та які звернулися із заявою про поновлення депутатської недоторканості публікується в газеті «Голос України».