Ініціатором законопроекту є позафракційний народний депутат Володимир Пилипенко.

В пояснювальній записці до проекту закону нардеп зазначає, що сьогодні громадяни, що проживають у віддалених населених пунктах, де не має нотаріуса, мають затрачати багато сил та фінансів, бо не можуть отримати нотаріальну послугу безпосередньо за місцем проживання.

Ситуація ускладнюється ще й неналежним транспортним сполученням та низьким рівнем достатку переважної частини сільських мешканців.

Тому своїм законопроектом Володимир Пилипенко пропонує встановити, що документи, що оформлені відповідно встановлених законом повноважень щодо вчинення нотаріальних дій, державними і приватними нотаріусами та уповноваженими на це посадовими особами органів місцевого самоврядування мають однакову юридичну силу.

Крім того, нардеп пропонує викласти у новій редакції статтю 37 закону «Про нотаріат», чим фактично надати право уповноваженим посадовим особам органів місцевого самоврядування вчиняти нотаріальні дії безпосередньо в населених пунктах, де немає нотаріусів.

Згідно з проектом закону, уповноважені посадові особи органу місцевого самоврядування в населених пунктах не матимуть права: видачі свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися; видачі дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса; засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу; прийому у депозит грошових сум та цінних паперів; вчинення протестів векселів; вчинення морських протестів.

Крім того, відповідно до законопроекту, зазначені посадові особи органів місцевого самоврядування не мають права на оформлення документів, призначених для використання за межами державного кордону.