Ініціатором документу є народний депутат від фракції НУНС Володимир Карпук.

Нардеп у проекті постанови нагадує, що у березні 2013 року виповнюється 150 років з дня народження Володимира Івановича Вернадського – видатного вченого, життя якого було тісно пов’язане з Україною.

Тому зареєстрований документ передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження Вернадського. Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації життєвого шляху видатного вченого.

Крім того, проектом постанови Володимир Карпук пропонує Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 150-річчю з дня народження Володимира Вернадського, а «Укрпошті» – видати серію поштових марок, присвячених цій події.

Нагадамо, що Володимир Іванович Вернадський (12 березня 1863р.- 6 січня 1945р.) – український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму. Академік Петербурзької Академії наук (з 1912), професор Московського університету. Один із засновників Української Академії наук; став дійсним членом Української АН та її першим президентом (з 1919). Засновник першої наукової бібліотеки в Україні (нині названої його ім'ям).