Про це інформує прес-служба нардепа

Зокрема, підставою такої вимоги є образливі висловлювання російського ведучого на адресу українців в етері одного з каналів.

«Маємо відреагувати та захистити свою національну гідність. Влада, яка нині є в Україні, не буде вічною, а українці – спадкоємці своїх земель та нащадки своїх героїв. Після виступів, що паплюжать національну пам’ять українців, Іванові Урганту з’являтися в Україні не бажано, бо якщо на його висловлювання адекватно не реагує влада, то громадяни обов’язково дадуть таким виступам належну відповідь. А толерантність Міністерства закордонних справ подібна до знущального вибачення ведучого. Бо в питаннях нашої історії, в питаннях пам’яті про мільйони українців, які були знищені московсько-большевицькою системою, енкаведистами, держава не має бути толерантною. Реакція на українофобство має бути однозначно жорсткою й непримиренною. В нормальній країні Івана Урганта оголосили б персоною нон ґрата. Я вважаю, що це саме той випадок, коли українське МЗС мало би відреагувати саме так», – наголосив Ігор Мірошниченко.

Нагадаємо, ведучий кулінарного шоу «Смак» на російському «Першому каналі» Іван Ургант, готуючи страву, сказав в ефірі: «Я порубав зелень, як червоний комісар мешканців українського села».

А гість програми відомий кінодраматург, художник, режисер і актор Олександр Адабашьян підіграв Урганта, зазначивши, що «струшує останки жителів».

Згодом Ургант вибачився перед українцями, але це вибачення нагадувало більше чергове знущання.