Народні депутати члени фракції СДПУ(о) пропонують Президенту України та Кабінету Міністрів особисто приймати рішення про звільнення тих народних депутатів, які протягом 10 днів незаконно суміщають свої повноваження нардепів з роботою у виконавчих органах влади, і не мають намірів позбавитися депутатського мандату. Відповідний проект закону був зареєстрований в парламенті 9 червня.

Відповідно до законопроекту, внесеного Леонідом Кравчуком, Нестором Шуфричем, Ігорем Шурмой та іншими народними депутатами, Президент і Кабмін можуть приймати відповідне рішення до тих депутатів-сумісників, призначення яких належить до компетенції глави держави та уряду. Законопроектом передбачається, що Голова Верховної Ради зобов’язаний протягом п’яти календарних днів звернутися до Президента України або Кабінету Міністрів України для вирішення питання про звільнення особи з посади, несумісної з депутатським мандатом. Після отримання звернення від спікера Президент України або Кабінет Міністрів України зобов’язані протягом п’яти календарних днів прийняти рішення про звільнення особи з посади, несумісної з депутатським мандатом, та протягом трьох календарних днів поінформувати про прийняте рішення парламент.

Передбачається також, що у випадку, коли депутат суміщає свій мандат з іншим представницьким мандат, обіймати голови певного населеного пункту, займається іншою оплачуваною роботою, рішення про його звільнення з посади приймається органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією або посадовою особою, до компетенції яких належить призначення та звільнення цієї особи з посади. В цьому випадку спікер парламенту також протягом п’яти днів має звернутися до відповідного органу, а той в свою чергу має протягом трьох днів проінформувати Раду про прийняте рішення.

Проектом закону передбачається, що особи, винні в порушенні закону в разі його прийняття несуть відповідальність згідно з законодавством.

Крім того, згідно з проектом дія цього документу буде поширюватися на народних депутатів України, починаючи з четвертого скликання.

ProUa