У законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)» також ідеться про те, що власники та опікуни домашніх тварин зобов'язані зареєструвати вихованців віком від 2 місяців, повідомляють «Українські новини».

Реєстрацію та облік домашніх тварин проводять державні та приватні ветеринарні клініки.

Під час первинної реєстрації власникам видається паспорт, жетон тварини, а також проводиться її чіпування.

За реєстрацію домашніх і безпритульних тварин стягується адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (приблизно 168 гривень).

Також власники будуть зобов'язані повідомити протягом 5 днів ветеринарну установу про придбання тварини, а також про переїзд з ним в інший населений пункт.

Кожні 3 роки власники зобов'язані відводити тварин у ветеринарну клініку на огляд. Національна поліція буде перевіряти документи на тварину (паспорт, довідку про вакцинацію, номерний знак, чіп).

При цьому законопроект не передбачає ніякої відповідальності за нереєстрацію тварини.

За організацію обліку тварин будуть відповідальні Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, а також ветеринарні установи.

Автори законопроекту пропонують ввести штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1 700 гривень) за неприбирання власником екскрементів тварини у квартирі, на сходових майданчиках, у дворах і громадських місцях.

Також пропонується встановити перелік потенційно небезпечних порід собак і віднести до них, зокрема: американського бульдога, німецьку вівчарку, бульмастифа, німецького дога, ротвейлера, німецького боксера і чорного тер'єра.

Зараз законопроект розглядає Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.