Група парламентарів просить генпрокурора Руслана Рябошапку перевірити ймовірну причетність першого заступника прокурора Києва Павла Кононенка та інших працівників правоохоронних органів до рейдерського захоплення групи компаній АІС.

Про це повідомляє “Главком” з посиланням на “Українські новини”.

Зазначається, що до депутатів звернувся колектив групи компаній АІС щодо рейдерського захоплення групи компаній із залученням органів державної влади, зокрема прокуратури Києва, Національної поліції, Нацагентства АРМА і суддів.

Звернення до генпрокурора підписали понад 20 нардепів.

Згідно з інформацією у зверненні йдеться про те, що за допомогою злочинної схеми за участю прокурора Кононенка «була ініційована «реанімація» кримінального провадження, яке розслідується з 2013 року щодо групи компаній АІС, одного з найбільших автомобільних рітейлерів в Україні.

«За допомогою кримінального провадження було «захоплено» ряд об’єктів групи компаній АІС по всій Україні та протягом вже майже року здійснюють тиск на співробітників компанії», – сказано у зверненні.

Крім того, йдеться також про незаконні арешти екскерівників компанії, незаконну передачу майна в управління АРМА, яке «всупереч вимогам закону не повертає власність законним представникам, відповідно, виступає на боці рейдерів».

«Злочинна змова, бездіяльність, правове беззаконня за останні роки стали системними в роботі ряду державних структур щодо не тільки компанії АІС, але й сотень інших бізнесменів, які зазнали тиску з боку прокуратури та інших державних установ за аналогічними схемами», – вважають нардепи.

Парламентарії наполягають на тому, щоб генпрокурор Рябошапка перевірив викладені факти і дав правову оцінку діям прокурорів, слідчих, представників АРМА.

Як писав “Вголос”, Юрія Севрука звільнили з посади першого заступника генпрокурора. Також втратив посаду і Володимир Бедриківський, який був начальником Департаменту ГПУ.