Ініціаторами проекту закону є народні депутати від фракції НУНС – Ірина Геращенко, Микола Мартиненко і Олександр Бондар.

Цим законопроектом нардепи пропонують доповнити норму щодо реєстрації учасників та ведення пленарних засідань Верховної Ради.

Зокрема, чинним законодавством передбачено, що перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом, а також за допомогою електронної системи.

Натомість зареєстрованим законопроектом до згаданої вище норми пропонують додати наступне: народний депутат, який не зареєструвався особисто та не підтвердив свою присутність на пленарному засіданні Верховної Ради власноручним підписом, не може бути зареєстрований за допомогою електронної системи та брати участь у голосуванні на відповідному пленарному засіданні.

Крім того, законопроектом пропонується зробити так, аби в залі пленарних засідань народний депутат реєструвався за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.

Відповідальність за забезпечення виконання вищезазначених вимог покладається на головуючого на пленарному засіданні Верховної
Попередню норму пропонують поширити і на відкрите голосування в парламенті, і на прийняття рішень Ради.