Проводив робоче засідання співголова Степан Кубів, повідомила Вголосу прес-служба об’єднання.

Під час засідання народні депутати від Львівщини розглянули доопрацьований проект Положення МДО «Львівщина» (доповідав Роман Ілик). Положення прийняли за основу і з внесенням остаточних пропозицій його ухвалять на наступному засіданні групи.

Також народні депутати розглянули низку питань, що стосуються співпраці з органами місцевого самоврядування. Зокрема, підготовлено звернення до голови Львівської обласної ради та міського голови Львова щодо участі у сесійних засіданнях Львівської міської ради та Львівської обласної ради народних депутатів від МДО «Львівщина».

Окрім того, народні депутати розглянули звернення Львівської обласної державної адміністрації до Міністерства фінансів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій щодо погашення зареєстрованої кредиторської заборгованості. ЛОДА інформує, що Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області не провело платежів і через це виникла кредиторська заборгованість.

Зокрема, по програмі «Будівництво, реконструкція та ремонт об’єктів соціальної та іншої інфраструктури у Львівській області» не перераховано коштів в розмірі понад 3 млн 60 тис. грн, по програмі «Будівництво, реконструкція, ремонт та утримання доріг і вулиць комунальної власності у населених пунктах Львівської області» заборгованість на понад 6,5 млн грн, по програмі «Державний фонд регіонального розвитку» - понад 4 млн 250 тис. грн, по програмі «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - заборгованість на понад 84,8 тис. грн. Загалом сума заборгованості Головним казначейським управлінням у Львівській області – понад 13 млн 919 тис. грн. Відтак, депутати групи «Львівщина» вирішили: підготувати звернення до Мінфіну щодо погашення кредиторської заборгованості; звернутись до ЛОДА з проханням надати стратегію розвитку Львівщини на період 2014-2015 років, а також копії затверджених програм соціально-економічного розвитку. Підготувати відповідне депутатське звернення доручено Тетяні Слюз.

Іншим питанням, за ініціативою Степана Кубіва, група «Львівщина» розглянула підтримку благодійних проектів, зокрема - мистецького онлайн аукціону «Добро у дії» щодо збору коштів для апарату штучного дихання в дитячу реанімацію львівської Чорнобильської лікарні. Депутатами Романом Іликом та Тетяною Слюз буде підготовлено відповідне звернення в Міністерство охорони здоров’я України.

Окрім того, розглянули питання щодо виділення благодійної пожертви на лікування (трансплантація легень) 27-річної Оксани Сенишин з міста Миколаєва Львівської області. Доповідаючи по даному питанню народний депутат Ігор Васюник зазначив, що спільними зусиллями вдалось отримати рішення комісії МОЗ про фінансування у розмірі 500 тис. євро. Однак, за його словами, фінансування надійде не раніше жовтня цього року. Оскільки лікування Оксани Сенишин не можна відкладати, прийнято рішення звернутись до МОЗ про пришвидшення виділення коштів з бюджету та направлення цих коштів в одну з клінік Берліну, де лікуватимуть хвору.

Законотворча ініціатива МДО «Львівщина»: за ініціативи Степана Кубіва розглянули та затвердили проект Постанови ВРУ «Про вшанування памʼяті Короля Русі Данила Романовича (Данила Галицького)» (доручено підготувати остаточний варіант Постанови Степану Курпілю) та проект Постанови «Про відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки» (підготовлений Ігорем Васюником). Окрім того Ярослав Дубневич підготував законопроект, яким пропонується внести зміни до господарського та податкового кодексів щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцезнаходженням структур та відокремлених підрозділів підприємств.

Вдруге на засіданні групи «Львівщина» розглядали питання Львівського автобусного заводу. Після доповіді Ігоря Васюника, вирішили підготувати колективне звернення в Генеральну прокуратуру України, Спеціальну контрольну комісію Верховної Ради України з питань приватизації та Головне контрольно-ревізійне управління України щодо законності приватизації заводу.

Також за ініціативи Ігоря Васюника народні депутати групи «Львівщина» розглянули прохання представників галузевих профспілок Львівщини та прийняли рішення підтримати законопроект «Про внесення змін до закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Цей законопроект дозволить запобігти рейдерському захопленню майна профспілок.

Участь у шостому робочому засіданні МДО «Львівщина» взяли: Степан Курпіль, Роман Ілик, Василь Пазиняк, Лідія Котеляк, Ярослав Дубневич, Степан Кубів, Ігор Васюник, Михайло Хміль та Тетяна Слюз.