Блок народно-демократичних партій (НДП) вимагає негайно призначити повноважних послів України в країнах, стратегічно важливих для України. У заяві лідера блоку Людмили Супрун, поширеній у понеділок, наголошується, що «тривалий час з незрозумілих причин Україна не має своїх представників в ряді європейських країн, зокрема в Росії», повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Численні проблеми у відносинах з Росією посилюються тим, що уже більше місяця президент не призначає посла в цій країні», - говориться в заяві.

Блок НДП зауважує, що «нез’ясовне затягування з цим призначенням свідчить або про навмисне, або про свідоме прагнення до ускладнення відносин з країною, яка має з Україною тісні економічні зв’язки». «Врешті-решт це позначається на добробуті наших громадян, які втрачають робочі місця на підприємствах, пов’язаних з Росією», - наголошується в документі.

Як повідомлялося, 6 грудня 2005 року з посади посла України в Російській Федерації був звільнений Микола Білоблоцький. Він був призначений головою українського диппредставництва в Москві 1 грудня 1999 року. До цього з листопада 1998 року очолював адміністрацію президента України. 1997 - 1998 рр. - віце-прем’єр, міністр праці і соціальної політики України. 1996 - 1997 рр. - міністр праці України.

proUA