Народні дружини у Львові не знають з якою метою їх створено.
Про це повідомив „Контекст-медіа” керівник штабу комітету самооборони Андрій Соколов.
„Зараз ми чекаємо інструкції з Києва, бо, по великому рахунку, ми не знаємо мету, на яку нас поставлено, бо є групи офіцерські, колишніх працівників міліції, звичайні громадяни. Яка задача кожної групи. Чи елементарне ДНД (добровільні народні дружини — „К.-м.”)”, — сказав він.
За його словами, зараз є багато питань: чи є потреба блокування якихось установ, чи ця дружина матиме право організовувати такі речі. „Всі ці нюанси досі не вияснені і чітких інструкцій нам ще не надійшло”,— додав він.
Андрій Соколов розповів, що у місті є декілька центрів, які формують народні дружини. Це Спілка українських офіцерів, які працюють з військовими та міський штаб, який працює з муніципальною дружиною.
„Моя задача в даний момент звести всі існуючі центри до купи, почати працювати по районах області, скоординувати їх дії”, — зазначив він.
На думку Андрія Соколова, у Львові немає „якоїсь нагальної потреби в якісь тотальній мобілізації чи в якійсь роботі”.
Зараз головне завдання, за його словами, не допустити анархії і забезпечити охорону масових заходів.
Залишаються також і невирішені моменти. „Штаб нібито створений, але чим його забезпечити, починаючи від приміщення, закінчуючи іншими моментами. Тому получається сумбур. Поки що моя роль полягає в тому, що в я в контактах з уже існуючими речами. Дали контактні телефони, формуються якісь групи”, — зазначив Андрій Соколов.
Він також повідомив, що наразі записалися в народні дружинники близько 400 осіб. „Одне діло зголосилися, а коли доходить до діла. Тож не є дисципліна, це є добровільне утворення”, — зазначив Андрій Соколов.
За його словами, ці люди збирається вечором з міською муніципальною дружиною і охороняють лише один захід біля Оперного театру.
Наразі дружинники виявляють багато п’яних молодих люди, які, які за словами Андрія Соколова, створюють погану атмосферу на площі.
Андрій Соколов також зазначив, що міліція веде себе не зовсім зрозуміло. „З одної сторони міліція визнала народного президента і вирішила нібито підтримувати ті всі заходи, але реально ми невпевнені як вона себе поведе, вона пасивна в багатьох питаннях”, — сказав він.
Як повідомляло агентство, 25 листопада виконуючий обов’язки керівника Львівського облвиконкому Петро Олійник підписав розпорядження про створення на Львівщині народних дружин. На своєму засіданні президія Львівської обласної ради прийняла рішення про створення комітет самооборони, який передбачає створення загонів самооборони.
Штаб комітету самооборони, який відповідно до рішення президії облради очолив голова Львівської обласної вільної профспілки працівників освіти Андрій Соколов.