Народний депутат України Юрій Ширко презентував рівненським журналістам свій законопроект, який би дозволив мешканцям гуртожитків приватизувати свої кімнати.

Проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду”, запропонований Юрієм Ширком, має на меті виключити кімнати в гуртожитках з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, дозволивши таким чином приватизовувати їх на загальних підставах. За словами Юрія Ширка, таке нововведення стосуватиметься переважно мешканців відомчих гуртожитків. Ці люди пропрацювали на своїх підприємствах по декілька років та мають моральне право приватизувати свої кімнати в гуртожитках. Таке житло може стати стартом для його мешканців у придбанні повноцінної квартири. Загалом таке нововведення сприятиме покращенню ситуації на житловому ринку, - вважає народний депутат.

Гуртожитки є здебільшого збитковими для установ, відповідальних за їх утримання, а мешканці, не маючи на це житло ніяких прав, не зацікавлені у збільшенні плати за проживання, що тягне за собою поступовий занепад житлового фонду. Введення в дію запропонованих поправок дозволить посилити участь нових власників в утриманні і збереженні житлового фонду, - наголошує Юрій Ширко.

Однак запропоновані зміни, це лише законопроект, щоб набути чинності вони мають пройти законодавчу процедуру: розгляд в комісіях та затвердження сесією ВРУ.