Завтра, в п’ятницю, 17 травня, фракція «Народний фронт» заявить про вихід зі складу коаліції «Європейська Україна».

Про це Lb.ua стало відомо з власних джерел.

Це дасть можливість спікеру Андрію Парубію почати відлік 30 дням, протягом яких в Раді має бути сформована нова більшість. Якщо цього не станеться, Парламент може бути розпущений Президентом. Що, однак, неможливо менш, ніж за півроку до планових виборів.

«Ми пам’ятаємо, як Окружний адмінсуд на чолі з Павлом Вовком зажадав від Парубія пред’явити докази існування коаліції. Передбачалося зафіксувати її відсутність ще з 2017-го року, а, значить, можливість для Зеленського розігнати Раду. З огляду на те, що інавгурація призначена на 20-те, а суди до нього цілком лояльні, Володимир Олександрович цілком може спробувати провернути такий трюк», – пояснює співрозмовник в згаданій політсилі.

«Якщо ж завтра ми виступимо з заявою, 30-денний термін закінчиться 16 червня, коли розпуск буде вже неможливий – ні на практиці, ні в теорії. Підсумкове засідання фракції – в п’ятницю вранці, сподіваюся, наші не передумають», – додало джерело.

Як відомо, з огляду на низькі рейтинги і невизначеності з форматом участі у виборах, дострокові вибори Парламенту невигідні НФ. Вважається, що БПП вони допоможуть «закріпити» нинішній рейтинг Петра Порошенка, однак явно не в абсолютних цифрах. Разом з тим, за умови збереження нинішньої виборчої системи, для Володимира Зеленського неважко сформувати сприятливий для себе список партії «Слуга народу», але важко буде підібрати – в такі короткі терміни – абсолютно лояльних мажоритарників.

Нагадаємо, що чергові вибори повинні відбутися в кінці жовтня 2019 року, але можливий варіант дострокового голосування вже влітку.