Заява Народного Руху України щодо створення партії „Народний союз „Наша Україна”:

"Помаранчева революція принесла позитивні зміни в питанні демократизації, покращенні ситуації зі свободою слова, на які очікували всі ми, весь український народ. Однією з найважливіших змін, на які очікують наші громадяни, є структуризація політичної системи України.
Створення партії Народний Союз „Наша Україна” є результатом об’єднання центрального спектру демократичних політичних сил України. Народний Рух вітає створення такої політичної партії.
В той же час, ми переконані, що для остаточної перемоги патріотично-демократичних сил і з метою представлення найширших верств українського народу, які були безпосередніми учасниками помаранчевих днів української історії, український політикум повинен викристалізуватися в кілька міцних політичних сил на правоцентристському фронті, в центрі і в лівому центрі. Тільки такі утворення можуть забезпечити перемогу політичних сил, які працюватимуть задля побудови української України і стануть представниками всього українського народу.
Ухвалою XV-х Всеукраїнських Зборів (З’їзду) Народного Руху України було прийнято рішення виступити з ініціативою створення виборчого блоку політичних партій, що підтримують Президента України Віктора Ющенка, і стати співзасновником цього блоку разом з партіями - учасниками Коаліції „Сила Народу”. Саме блок політичних партій, який об’єднав би різні за ідеологією політичні сили, але об’єднані єдиною метою – покращення рівня життя українського народу і демократизація суспільства, міг би виконати головне завдання – забезпечити остаточну перемогу сил, які доклали максимум зусиль для обрання В.Ющенка Президентом України. Створення такого блоку очікувалося на базі коаліції „Сила народу” та інших політичних сил, які забезпечили обрання Президентом України В. А. Ющенка, про що було ухвалено відповідне рішення ХV позачерговими Всеукраїнськими Зборами (З’їздом) Народного Руху України. Прикро, що партнери негативно оцінили рішення Руху і допустили навіть його помилкове тлумачення.

Разом з тим, для всіх рухівців є незрозумілим вступ до новоствореної партії окремих членів НРУ. Кожен делегат на з’їзді НРУ мав можливість висловити свою позицію щодо входження чи невходження Руху до новоствореної партії, але тоді переважна більшість висловилася за збереження Народного Руху України як окремої політичної партії, в тому числі ті, хто сьогодні оголошує про вихід з Народного Руху.
В той же час, Рух залишається повноцінною політичною силою і на виконання рішення з’їзду закликає всі патріотично-демократичні сили розпочати процес створення блоку на виборах 2006 року.
Єднаймося в одному блоці задля виправдання очікувань мільйонів українців! Історія нам не пробачить, якщо кожен залишиться у своїй хаті скраю! Ми повинні бути представниками всіх українських виборців, а не окремої їх частини".

За матеріалами прес-служби НРУ.
www.deputat.org.ua