Політолог Денис Богуш розповів про основні тенденції, які нам продемонстрували місцеві вибори в Україні.

Про це він розказав у коментарі для ІА «Вголос».

«Перше, що нам продемонстрували ці вибори, це те, що мери міст, які обіймали свої посади, залишились у своїх кріслах. Причини цьому прості – бюджети сьогоднішніх очільників міста стали у рази більшими, ніж ті бюджети, якими володіли їхні попередники. Іншими словами, у них є більше  грошей для того, щоб показувати людям якийсь благоустрій: перекласти плитку, зробити фонтанчики – народ таке любить. Тобто, ці мери мають більше можливостей, більше влади і, як наслідок, вони залишились», - пояснив Денис Богуш.

«Другий висновок пролягає в тому, що ці вибори повністю вбили сільське самоврядування. Тобто, всі села, які потрапили в ОТГ великих міст або просто міст, втратили своїх представників в органах влади і за них тепер все вирішуватиме голова об’єднаної територіальної громади.

Оця не дуже розумна форма децентралізації призведе до того, що скоро все буде, як у серіалі «Слуга народу», коли вся Україна була поділена на клаптики. Тобто, регіони не будуть прислухатись до центру, який у свою чергу втратить важелі впливу на ОТГ», - додав політолог.

«Крім того, нас чекає великий безлад у відносинах між губернаторами, райрадами, облрадами, радами ОТГ і префектами. Сьогодні важко сказати, хто де буде засідати, які повноваження вони матимуть і хто кому має підпорядковуватись. Наприклад, люди пішли на ці вибори без розуміння, що ж будуть робити вищезгадані районні ради. Нас чекає суцільний організаційний хаос і «парад суверенітетів». Тобто, якщо президент захоче впровадити карантин по всій Україні, то умовний Львів чи Дніпро, за ситуації, яка склалась сьогодні, можуть відмовитись від таких рішень. І жодного механізму регуляції тут немає», - підсумував він.

Читайте детальнішу інформацію у статті "Що продемонстрував другий тур: тенденції і висновки".