Продаж землі сільськогосподарського призначення у час існування олігархів і загальної бідності людей призведе до незворотних процесів у державі.

Про це «Вголосу» розповів громадський та політичний діяч Михайло Головко.

«Насправді це призведе до того, що народ залишиться без нічого. Буде створено механізм, згідно з яким земля буде офіційно відбиратись у селян. Це буде здійснюватись за мізерні кошти, а подекуди й за умовну «пляшку». Зараз вже є дуже багато схем, як можна видурювати земельні ділянки у народу, починаючи від того, що аграрії можуть виставити рахунки власникам землі, незважаючи на те, скільки ті в землю вклали і роботи, і грошей,  й закінчуючи тим, що можна просто дозволити орендарю, який працює і користується паєм, отримувати кредит під заставу цього паю. Тобто після несплати кредиту, а у нашій країні буває всяке, земля, яка була в оренді у користувача, автоматично стає власністю банку. Програє у такій ситуації лише селянин, який дозволив користуватись своїм паєм, а потім у нього його забрали.» - розповів Михайло Головко

«Нас чекає велика соціальна революція, але не така, як в Аргентині чи Бразилії. Там люди масово покидали села, перебирались у міста і жили у картонних будиночках після того, як у них забрали землю і місцеві магнати стали її власниками. Нас чекає щось дуже схоже, але є одна проблема: у нас зовсім інший клімат, який не дасть змогу цілий рік жити у картонних коробках. Люди, які мали пай, могли користуватись газом, мали зерно, утримували якесь господарство зі свійськими тваринами. Що, не маючи паю, зможе собі дозволити старенька бабуся із середньостатистичного українського села? Усьому сільському населенню України буде, м’яко кажучи, складно.» - підсумував експерт.

Більше читайте тут: Скасування мораторію на продаж землі: крок уперед чи здійснення “голубої” мрії олігархату?