Про це повідомляє Корреспондент

Незвичайна особливість цієї машини в тому, що, на відміну від попередніх роверів, які досліджували поверхню Марса на колесах, вона залишиться на місці приземлення. Цей механічний агрегат схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об'єкти - саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті. Це перший апарат, який досліджує глибинні шари марсіанського ґрунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.

Для проведення випробувань вчені обладнали спеціальну лабораторію, яка імітує марсіанські умови, включаючи ґрунт і світло. Вогні, розставлені по всій лабораторії, калібрують камери робота, щоб ті згодом адаптувалися до сонячного світла, яке потрапляє в атмосферу Марса.

Оскільки InSight не зможе пересуватися після приземлення, інженери відпрацьовують різні сценарії посадки. Робочий простір постійно змінюється, імітуючи узвишшя і западини з нахилом 15 градусів. У таких умовах апарат тестує три інструменти: гіперчутливий сейсмометр, екран, який його захищає, і датчик теплового потоку. Повна назва всієї установки - Науковий Експеримент зі Структури Надр (SEIS).

Співробітники лабораторії виклали відео, у якому детально розповіли про свої експерименти.