У NASA вважають, що в майбутньому на базі оновленої версії протоколу IP з підвищеною системою завадостійкості і розширеним вікном пакетів, а також спеціальною лазерною системою передачі, можна буде створити систему міжпланетного інтернету. «Ці тести – початок даної програми. Я думаю, що це початок нової ери мережевих технологій іншого масштабу», – заявив менеджер проекту Дон Корнвелл.
Перший лазерний тест із LADEE відбувся 17 жовтня, після чого було проведено ще три сеанси і всі вони пройшли без єдиної помилки. Швидкість передачі даних на борт апарата на відстані 385 тис. км між Місяцем і Землею склала рекордні 20 Мбіт/сек, а на Землю – 622 Мбіт/с.
До цього космічні зонди використовували звичайний радіозв’язок, однак оптичний канал зв’язку може виявитися значно більш швидкісним: довжина хвилі у видимого світла значно коротша, ніж у радіохвиль, тому за допомогою оптичного передавача можна передати значно більше даних. Окрім того, лазер значно краще «наводиться» на мету, а значить, для передачі потрібно менше енергії.
За словами Корнвелла, системи лазерної комунікації в майбутньому дозволять у реальному часі передавати на Землю відеокартинку з апарату, коли той знаходиться на іншій планеті, або проводити телеконференції з майбутніми учасниками міжпланетних перельотів.
У майбутньому за допомогою лазерних систем у NASA мають намір зв’язуватися з марсіанськими або іншими апаратами, що знаходяться на відстані мільйонів кілометрів від нашої планети. Зараз LADEE знаходиться біля Місяця, однак відстань від Землі до Марса в 1000 разів більша ніж до Місяця, тому тут лазерна система може стати єдиним реальним вибором. У NASA розраховують, що в майбутньому лазерна система дозволить марсіанським апаратам передавати дані на швидкості до 250 Мбіт/с.
Джерело:: cybersecurity.ru