Тестовий політ за межі Землі стане наступним кроком для ядерного реактора, який вже пройшов низку критичних випробувань у 2017-2018 роках. У розкладі NASA поки немає офіційно зафіксованих польотів для нього. Але голова проекту доктор Патрік МакКлур стверджує, що пристрій буде готовий до запуску у найближчі три роки.

«Гадаю, ми зможемо підготуватися до польоту за три роки. Це цілком прийнятні часові рамки», – цитує слова вченого Daily Star. 

Ядерна енергія живить космічні апарати NASA вже багато десятиліть, оскільки позаземні місії споживають великі обсяги енергії. Реактор Kilopower розроблений подібним чином, що й АЕС на Землі. Він використовує тепло від процесу розщеплення атомів для генерації електроструму.

Однак, у реактора є певні недоліки. Головний з них – це його вага. На даний момент реактор разом із захисним корпусом важить дві тони.

Очікується, що він пройде через подальші суворі перевірки, перш ніж NASA відправить астронавтів на Місяць у 2024 році. Це буде перший пілотований політ на супутник Землі з 1972 року.