За кордоном немає такої суттєвої різниці у плані зарплат медиків.

Про це «Вголосу» розповів колишній медбрат Київської міської клінічної лікарні №1, який з командою українських лікарів-добровольців практикувався навесні в  охопленій коронавірусом Італії, Гліб Бітюков.

«А тут задумайтесь: як в Україні має прожити медпрацівник на зарплату 6 тисяч грн, при цьому виховуючи дітей?», - заззначив він.

І розповів: «Я працював у реанімації, де потрібно було зранку до вечора дбати про людей, які лежать без свідомості, «важких» пацієнтів, ти маєш їх обходжувати повністю. За 4-5 тисячі гривень?… Така зарплата демонструє те, що наша держава не поважає людей, зокрема медиків». .

В Україні, вважає Бітюков, лікарі мали би отримувати принаймні стандартну зарплату, яку хотів би зараз отримувати кожен у тому ж Києві. Але ця цифра має становити мінімум 15 тисяч грн для медсестри, а для лікаря – 20-25 тисяч грн.

«Бо не має касир у супермаркеті, який може бути без освіти, отримувати стільки, скільки медик з вищою освітою, який відповідає за життя і здоров’я інших людей.  Зеленський озвучив реальні цифри, але отримати ці суми не так просто», - резюмував ексмедик.

Більше читайте у статті: «Хто і скільки заплатить українським медикам».