Фракції «Наша Україна» і «Регіони України» не братимуть участі в голосуванні про заміщення посади заступника голови Верховної Ради. Про це в інтерв’ю журналістів повідомили представники цих фракцій.

Зокрема, народний депутат В’ячеслав Коваль (“Наша Україна”) зазначив, що фракція не збирається брати участі в голосуванні і не висуватиме своєї кандидатури.

Народний депутат, член фракції «Регіони України» Сергій Ларін повідомив, що фракція також не братиме участі в голосуванні за кандидатуру віце-спікера, а також з вакантних посадах голів комітетів,

Ларін наголосив, що «Регіони України» займають принципову позицію, і поки народні депутати-сумісники не складуть своїх повноважень, голосувати фракція не буде.

В той же час комуністи, за словами члена фракції Георгія Крючкова, візьмуть участь в голосуванні і підтримають кандидатуру Віктора Мусіяки на посаду віце-спікера.

Представник фракції СДПУ(о) Ігор Шурма повідомив, що його фракція візьме участь в голосуванні, але висуне свого кандидата (з неофіційних джерел, ним буде Володимир Заєць).

Як відомо, для того, щоб голосування вважалося таким, що відбулося, депутати повинні узяти 300 бюлетенів. Фракція «Наша Україна» налічує 88 парламентаріїв, а «Регіони України» - 51.

Нагадаємо, що згідно з проектом ухвали, розданим депутатам, на цю посаду претендують: лідер фракції Української народної партії Юрій Костенко, керівник фракції «Єдина Україна» Богдана Губський і член групи «Демократична Україна» Віктор Мусіяка.

Відповідно до Регламенту ВРУ, вибори віце-спікера відбудуться в таємному режимі бюлетенями.

Посада віце-спікера є вакантною після того, як Олександр Зінченко склав депутатські повноваження у зв’язку з призначенням його Державним секретарем України.

УНІАН