За словами Любові Максимович, сьогодні в кожній другій родині є близький родич, який виїхав за кордон на заробітки.

«Сьогодні в ситуації, в якій опинилася Україна, люди все більше говорять про те, що, виїхавши за кордон, вони не будуть повертатися на Україну. Якщо ще 2-3 роки назад я чула, що люди працюють за кордоном, але хочуть повернутися, надсилають гроші, будуються, започатковують бізнес, інвестують, то сьогодні ця картина змінюється. Я думаю, що найближчим часом ми будемо мати ще одну хвилю заробітчан», - розповіла голова центру “Жіночі перспективи”.

Любов Максимович також додала, що виїжджатимуть в основному молоді люди (до 35 років), які не бачать себе в Україні і хочуть емігрувати за кордон.

Керівник проекту «Права працюючих жінок» Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало також сьогодні бачить перші прояви наступної хвилі заробітчанства.

«Я вважаю, що наступна хвиля заробітчанства буде прямою хвилею еміграції, коли люди їдуть за кордон для того, щоб покинути свою країну, знайти краще життя, знайти себе і витягнути за собою свою сім'ю. Ми вже зараз бачимо перші прояви цього», - зауважила керівник проекту “Права працюючих жінок”.