За словами Райдера, згідно з останнім прогнозом, наступного року в світі стане на 7 мільйонів безробітних більше, тобто сукупний показник досягне 207 мільйонів людей.

З початку економічної кризи, тобто з 2008 року, на планеті стало на 30 мільйонів безробітних більше. Ще 40 мільйонів осіб вважали за краще піти з ринку праці.

Райдер нагадав, що на саміті в Лос-Кабос дев'ять країн (Австралія, Аргентина, Бразилія, Канада, Китай, Німеччина, Південна Корея, Росія і США) погодилися вживати додаткових заходів для сприяння зайнятості. «Якщо всі країни дружно і одночасно візьмуться за справу, ми зможемо повернути світову економіку на шлях стійкого зростання і відновлення», –  упевнений керівник МОП.

За його рекомендацією, зусилля країн «великої двадцятки» повинні фокусуватися на чотирьох областях: інвестиції в інфраструктуру, полегшенні доступу до банківських кредитів для малого і середнього бізнесу, збільшенні допомоги соціально незахищеним верствам населення та інвестиції в працевлаштування молоді. Зараз третина з 200 мільйонів безробітних – це особи до 25 років.

Додамо, що, наприклад, у США безробіття мінімальне з 2009 року, а ось у країнах Південної Європи ситуація гнітюча – в Греції та Іспанії цей показник перевищує 25%. В останній число домогосподарств, де роботи не має ні один член сім'ї, досягло 1,7 мільйона. Частка молоді (громадян до 25 років), яка не має зайнятості в Іспанії, зросла до 53%.

Джерело: bfm.ru