У відомстві зазначають, що саме цей документ стане поштовхом для запровадження низки реформ, запланованих міністерством на перші 100 днів своєї роботи.

Наразі замість активної роботи над цими реформами новому керівництву переважно доводиться працювати зі скаргами на дії попередників.

Пріоритетами для перших трьох місяців своєї роботи є: спрощення процедури визнання іноземних дипломів в Україні, скорочення кількість вузів, запровадження «перехресного вступу» (можливість іти після бакалаврату до магістратури на іншу спеціальність), зменшення середнього балу шкільного атестата при вступі до вищих навчальних закладів із 200 до 12 балів.

З наступного тижня на сайті міністерства будуть представлені для громадського обговорення концепція ліцензування вишів і концепція реформування процедури нострифікації дипломів (визнання іноземних документів про освіту).

Втілювати заплановане будуть після ухвалення довгоочікуваного закону «Про вищу освіту».

У міністерстві вже запустили фінансовий аудит, який виявлятиме порушення, а з 1 квітня запрацює система, завдяки якій вся бухгалтерія і видатки апарату міністерства публікуватимуться он-лайн і будуть доступними для перегляду всім охочим. 

Джерело: радіо Свобода