На наступному тижні у Гаазі можуть відбутися консультації між Україною та Росією у рамках позову України до Міжнародного трибуналу ООН щодо звільнення українських суден та полонених моряків.

Про це повідомляє “Європейська правда“, яка має у розпорядженні дані про позов.

“Ми запропонували росіянам провести консультації в Гаазі наступного вівторка, але факт проведення чи непроведення вже впливає на процесуальні дії”, – повідомила у коментарі “ЄвроПравді” заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

Формально йдеться про два процеси.

Зазначається, що у більшому позові, для якого буде створений арбітраж, Україна буде вимагати від Росії фінансову компенсацію за арешт військових кораблів. Та ще до початку арбітражного розгляду Україна проситиме ухвалення швидкого рішення щодо тимчасових заходів.

У МЗС підкреслили, що Україна повідомила Росію про початок обов’язкового арбітражного провадження відповідно до Конвенції ООН з морського права після “кількох місяців зусиль, спрямованих на забезпечення звільнення своїх військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів”.

“Ми використали всі дипломатичні засоби впливу і одночасно готували всі матеріали, викладені у нашому позові”, – додала Олена Зеркаль.

У МЗС розраховують на ухвалення рішення трибуналу про негайне звільнення і повернення до України українських моряків і кораблів.

Додамо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН через захоплених Росією моряків.