Про це інформують організатори.

Проща приурочена до  Дня вшанування пам’яті Преподобного Онуфрія Великого.

Проща розпочнеться о 7 ранку 24 червня з Літургії у Самбірському храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Через півдоби прочани прибудуть до Лаврова, де у храмі відбудеться Свята Літургія, Вечірня з Литією та інші моління.

25 червня, на День святого Онуфрія, буде Утреня, Акафіст до св.Онуфрія, водосвяття та Літургія.

Під час Відпусту можна приступити до сповіді та святого Причастя і отримати повний відпуст.

Лаврівський монастир святого Онуфрія, що на Старосамбірщині, належить до тих небагатьох, які діють на території України від княжих часів донині – Києво-Печерська лавра, а ще Зимненський і Жидиченський монастирі на Волині.

Лаврівський монастир святого Онуфрія (с.Лаврів Старосамбірського району Львівської обл.)   – найстаріший монастир цього святого в Україні. У різних писемних тогочасних джерелах постійно згадують «Лаврівський монастир із мощами святого Онуфрія». Офіційним підтвердженням існування Лаврівського монастиря ще в давньоруські часи є знахідки розкопок, які проводили на території Онуфріївської церкви 1986 року. Тоді, зокрема, знайшли кераміку XII-XIII століть.

Церква святого Онуфрія пережила кілька етапів розбудов і реставрацій. Однак і нині є унікальним зразком давньоукраїнської архітектури і єдиним збереженим галицьким монастирським храмом XIII століття.

Під час реставрації церкви 1910-го на її стінах знайшли древній стінопис. Учені датують його XV ст. Унікальність лаврівського живопису насамперед у тому, що він – один із найдавніших зразків західноукраїнського фрескового розпису та єдина збережена пам’ятка візантійського малярства в Галичині.

Окрім того, за версією істориків, серед православних митрополитів, греко-католицьких єпископів і молдовських господарів у некрополі Лаврівського монастиря святого Онуфрія спочиває і князь Лев, хоч його поховання досі не знайдено.