Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що наступний рік в межах продовження медичної реформи буде “трохи шоковим”.

Про це вона сказала в інтерв’ю журналу “Новое время”.

“Наступний рік буде перехідний і, зрозуміло, трохи шоковий, бо буде багато турбулентності, нерозуміння того, що відбувається. Але не буде такого, що всіх звільняють і всі лікарні зачиняються. Ми поступово організуємо процес так, щоб ті лікарні, які надають найбільше допомоги, отримали найбільшу інвестицію”, – зазначила Супрун.

За її словами, восени 2019 року Верховна Рада має ухвалити закон, що визначатиме пакет послуг профільних лікарів, вартість яких компенсуватиме Національна служба здоров’я. Після цього, стверджує Супрун, лікарні та поліклініки зможуть підписати з Нацслужбою здоров’я договір й отримувати оплату за послугу пацієнтам там, де вони її надають. Пацієнт, взявши направлення у сімейного лікаря, наприклад, до кардіолога, зможе сам його обрати, і цей лікар буде отримувати гроші за надану послугу на свій заклад.

“Це має істотно змінити заробітну плату і для лікарів другої ланки. Звісно, якщо їх заклад стане неприбутковим підприємством, а керівництво лікарні підпише з лікарями новий трудовий договір”, – пояснила Супрун.

Нагадаємо, що Супрун має намір залишитися в Україні після виборів.