На його думку, США готуються зірвати позачергові президентські вибори, призначені на 14 квітня, де братимуть участь Мадуро з політичним курсом Уго Чавеса і єдиний кандидат від опозиції — його конкурент — Енріке Капрілес.

План у Пентагону і ЦРУ такий: вбити Капрілеса і тим самим «посіяти хаос» серед виборців, заявив Мадуро в ефірі телеканалу Televen.

«Я заявляю, що Барак Обама, Роджер Норьєга (екс-посол США в Організації американських держав і колишній співробітник Держдепартаменту США), Отто Рейх (екс-посол США у Венесуелі) і співробітники Пентагону і ЦРУ збираються організувати замах на кандидата від опозиції, щоб посіяти хаос», — заявив він.

«Їм це необхідно, щоб наповнити венесуельців ненавистю напередодні виборів», — сказав Мадуро, підкресливши, що він отримав інформацію від «дуже хорошого джерела».

Відтак Мадуро зажадав від Вашингтона відмовитися від своїх злочинних намірів.

У держдепартаменті звинувачення на свою адресу відкинули.

«Ми категорично заперечуємо, що представники США залучені в будь-які дії, що мають на меті нашкодити Венесуелі», — цитує Reuters представника держдепартаменту США.

Як відзначає агентство, Мадуро ще минулого тижня заявляв про намір Норьєги і Рейха влаштувати замах на Капрілеса. Вони, в свою чергу, назвали його слова «помилковими, обурливими і такими, що дискредитують».

Енріке Капрілес, про безпеку якого нібито піклується Мадуро, у своєму Twitter написав, що у випадку, якщо з ним щось трапиться, звинувачувати в цьому варто не США, а наступника Чавеса.

У Ефірі Televen він закликав Мадуро до дебатів.

«Ніколасе, я знаю, ти дивишся на мене. Я збираюся знищити тебе кількістю голосів! Тебе ніхто не підтримає, оскільки всі, хто нібито з тобою, насправді були лише з Чавесом», — проголосив Капрілес.

Тим часом, передвиборні опитування демонструють ситуацію зворотну тій, яку описує опозиціонер. Як зазначає Reuters, в двох опитуваннях, проведених ще до того, як стало відомо про смерть Уго Чавеса, Мадуро, який займав тоді пост віце-президента, випереджав свого противника на 10%. Мадуро заявляв, що його передвиборча програма буде такою ж, як і у Чавеса на президентських виборах восени 2012 року.

Напередодні Капрілес звинуватив свого опонента в систематичній брехні про хворобу лідера і у використанні його смерті в політичних цілях і порушенні Конституції. Влада ж Венесуели «лякає» народ тим, що якщо Капрілес прийде до влади, то він стане сполучною ланкою між «місцевою елітою і імперіалістами».

Джерело: NEWSru.com