Пані Ларисо, скільки майбутніх абітурієнтів зареєструвалося на ЗНО-2012 у ЛРЦОЯО?

Станом на сьогодні ми маємо у Львівській області 16 703 тис. зареєстрованих учасників, у Волинській області – 8 251 і у Рівненській області 8 823  зареєстрованих вступників. Цифра може зміниться - зрости до 36-37 тис. Протягом тижня ми ще будемо отримувати листи за почтовим штемпелем 20 лютого. Адже рекомендовані листи йдуть протягом 5-6 днів.
 
За кількістю обраних предметів найбільше учасників складатимуть українську мову, далі йде математика, біологія, географія та англійська мова.  
 
А якою була прогнозована цифра учасників?
 
Ми планували, що цифра буде у межі 42 – 44 тис.
 
Чому, на вашу думку, план не виконаний, чому буде недобір?
 
Очевидно, що ті, хто хотіли вчитися – вже вступили у вищі навчальні заклади. Маю на увазі випускників минулих років. Схожу ситуацію з учасниками ЗНО ми мали і минулого року. Можливо, зараз люди не мають можливості взяти кредити на навчання. Друга освіта ж платна. А кількість бюджетних місць обмежена.
 
Тепер ми чекаємо на пробне тестування …
 
На пробне тестування зареєстровано 18 тис. учасників. Дехто з учнів обрали різні предмети у два дні. Загалом у трьох областях учасники мають пройти 24 тисячі тестувань. Пункти тестування будуть відкриті у кожному райцентрі.
 
24 березня учні писатимуть українську мову та літературу, біологію, фізику, всесвітню історію та іноземні мови, крім російської. 31 березня – історія України, математика, хімія, географія та російська мова.
 
Основна мета пробного тестування – відчути процедуру.  Аби діти побачили як це відбувається, аби вони могли визначити час, який їм потрібен для добирання у пункт тестування. Учасникам потрібно прийти з певним набором документів – не пустять у клас без паспорта, не пустять без запрошення, яке заміняє сертифікат. Не можна користуватися ні шпаргалками, ні мобільними телефонами. Учасники бачать робочий зошит – вчаться з ним працювати, бачать що таке картка відповіді. Визначають чи вони встигнуть за виділений час дати відповіді на запитання, перенести їх у картку відповіді. 
 
Окрім того, на пробному тестуванні працюватимуть нові педагоги, які також отримають досвід у цій царині.

Чи будуть використовувати металошукачі для пошуку стільникових телефонів та інших електронних засобів? 
 
Такі металошукачі справді будуть використовувати, але лише на основному тестуванні. На пробному обійдемося без таких заходів безпеки. 
 
Яким, на вашу думку, є найбільший недолік цьогорічного тестування зокрема та вступного процесу у виші загалом?
 
Вкотре скажу - згідно з законодавством сертифікати ЗНО дійсні на 5 років, а це повний нонсенс. Якщо ви складали тестування у 2008 р. то цього року ви фактично можете з ним вступати. Мало би бути так - при вступі дійсний сертифікат цього навчального року. Один раз здаєш – один раз вступаєш.
 
Від Вголосу
 
ЗНО у 2012 році розпочнеться 15 травня та триватиме до 7 червня, пише Osvita.ua.
 
15 травня відбудеться тестування з хімії.
 
17 та 19 травня - російська мова та географія.
 
21 та 22 травня - дві сесії математики.
 
24 травня - всесвітня історія.
 
26 травня - іноземні мови (англійська, німецька, французька та іспанська).
 
28-29 травня - українська мова та література.
 
31 травня та 1 червня - історія України.
 
5-7 червня - фізика та біологія.
 
Результати ЗНО мають оголосити до 1 липня 2012 року.
 
Фото profspilka.kiev.ua