Про це пише німецьке видання «Die Welt», посилаючись на джерела в НАТО, інформує «Сегодня».

Це питання обговорять на засіданні Ради НАТО-Росія, яке відбудеться сьогодні, 26 жовтня, в Брюсселі.

«Ми абсолютно ясно заявимо, що думаємо про таку поведінку», – цитує ЗМІ джерела в Північноатлантичному альянсі.

Тим часом ще в липні на засіданні ради представники НАТО не приховували скепсису щодо реальних цифр учасників навчань. Генсек альянсу Йенс Столтенберг зазначив тоді, що, виходячи з попереднього досвіду, Росія може занижувати чисельність військових, задіяних у навчаннях.

Росія заявила, що в навчаннях взяли участь 12 700 солдатів. Зі свого боку, експерти НАТО, проаналізувавши дані знімків із супутників, прийшли до висновку, що в маневрах були задіяні десятки тисяч солдатів.

Як заявляв секретар РНБО Олександр Турчинов, РФ задіяла в навчаннях в 10 разів більше військ – близько 120 тисяч солдатів. У той же час, для навчань з військовими з'єднаннями, що перевищують 13 тисяч осіб, необхідна участь спостерігачів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), які, однак, не були присутні на маневрах.

Нагадаємо, білорусько-російські навчання пройшли в період з 14-го по 21 вересня. При цьому російські військові завершили навчання «Захід-2017» відпрацюванням масованого ракетно-ядерного удару. Нанесення «ядерного удару» було здійснено з повітря, моря і суші, були випущені дві балістичні ракети.

 

«Вголос»