Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг не гарантує безпеку Ізраїлю в разі війни з Іраном. НАТО не буде втручатися в цей конфлікт, Столтенберг заявив в інтерв'ю журналу Spiegel, - пише РБК Україна.

Столтенберг підкреслив - НАТО підтримує партнерські відносини з Ізраїлем. У той же час, Північноатлантичний договір передбачає гарантії безпеки для членів військово-політичного блоку

«Ізраїль не є членом НАТО і гарантії безпеки за статтею 5 Північноатлантичного договору на Ізраїль не поширюються», - сказав генсек НАТО. Також він уточнив, що Північноатлантичний альянс не бере участь в процесі врегулювання воєнних конфліктів на Близькому Сході .

Тим не менше, всі партнери по НАТО стурбовані ракетною програмою Ірану і його підтримкою терористичних груп, що веде до нестабільності в регіоні.

Зазначимо, що конфлікт Ізраїлю з Іраном пов'язаний з ракетно-ядерною програмою Тегерана і участю іранських військових у конфлікті в Сирії. Крім того, в травні Ізраїль звинуватив Іран у ракетному обстрілі ізраїльських військ на Голанських висотах. Після чого Ізраїль заявив про удари по позиціях військових Ірану на сирійській території.