НАТО посилить присутність у Чорному та Азовському морях, аби допомогти Україні врегулювати ситуацію в Чорноморському регіоні.

Про це заявила віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час урочистого заходу з нагоди святкування 70-річчя НАТО, повідомляє «Укрінформ».

Вона додала, що Україна веде перемовини з іншими міжнародними організаціями щодо створення міжнародної спостережної місії, яка сприяла б відновленню суверенітету України в Азовському та Чорному морях.

«Міністри закордонних справ членів Альянсу 4 квітня, коли відбувались головні святкування створення НАТО, прийняли рішення щодо посилення своєї присутності в Чорноморському та Азовському регіонах. Це передбачає і частіші заходи суден країн-членів Альянсу до наших портів, це означає наші спільні навчання, проведення тренінгів із нашими військовослужбовцями, допомогу Україні та Грузії в розвитку своїх Військово-Морських Сил. І тому це вже закладений фундамент, щоб НАТО розширювало свою присутність. Ми зараз ведемо мову також не тільки з Альянсом, а також з іншими країнами, міжнародними організаціями щодо створення міжнародної спостережної місії в Чорноморському регіоні, яка б дала можливість свободи навігації, свободи для торговельних суден, щоб ми могли повністю відновити свій суверенітет над Азовським і Чорним морями, де це є законна територія України».

Вона також заявила, що співпраця України та міжнародних партнерів передбачає забезпечення проходу українських кораблів через Керченську протоку.

Нагадаємо, що в Чорному морі збільшилася військова присутність РФ.

Раніше у генштабі ЗСУ розповіли про військові тренування в Чорному морі за участі Великобританії.