Про це повідомляє Укрінформ.

«Ми з особливою наполегливістю працюємо над членством у НАТО. Наша мета – у наступному десятиріччі стати членом Альянсу», – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні, а держави НАТО могли би повчитися в України, як протистояти Росії.

Глава держави нагадав, що Київ з 2014 року протистоїть на сході країни проросійським сепаратистам, яких підтримує Кремль. На цей момент понад 10 тисяч людей було вбито в конфлікті.

Щодо анексії Криму Москвою 18 березня 2014 року Порошенко сказав наступне: «Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни. Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО».

Коментуючи надання Альянсом Україні, Боснії і Герцеговині, Македонії та Грузії статусу «країн-аспірантів», Порошенко наголосив: «Нам потрібен тепер план дій для набуття повного членства в НАТО. Ми прагнемо отримати цей план дій до кінця 2019 року».

За словами глави держави, Україна прагне «якомога швидше» виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС.

Порошенко підкреслив, що український уряд виділяє «до шести відсотків» ВВП на оборону, а це в чотири рази більше, ніж у частини партнерів НАТО.

Як писав «Вголос», у НАТО вже розповіли, де діятимуть нові командні центри.

 

«Вголос»