Передає Польське радіо

Хоч представники Альянсу не кажуть цього прямо, нові рішення – це відповідь на загрозу країн на сході Європи з боку Росії. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що два нові командні центри мають бути розміщені в США і в Європі: «Нові командні центри мають поліпшити перекинення військ через Атлантичний океан і в межах Європи. Військова мобільність є ключем до стримування і захисту. Але йдеться не лише про нові командні центри. Ми повинні ввести нові вимоги для цивільної інфраструктури, такої як дороги, залізничні шляхи та аеропорти».

НАТО вже почало збирати інформацію про автодороги, мости і залізницю в країнах Альянсу, передусім на сході Європи, зокрема тому, що не всі транспортні шляхи пристосовані до переміщення важких танків. Представники НАТО хочуть також переконати окремі країни, також у рамках Європейського Союзу, змінити правила з метою спрощення адміністративних процедур. Як пояснює очільник НАТО, завдяки цим заходам солдати зі спорядженням зможуть швидко опинитися там, де виникне така необхідність. За його словами, коли змінюється ситуація в сфері безпеки, мусить змінитися й структура командування.

При нагоді засідання в Брюсселі міністри оборони натівських країн обговорюють також ситуацію Північної Кореї та питання кібербезпеки.