Керівництво НАТО побоюється, що восени 2020 року може виникнути друга хвиля поширення коронавірусу, і підготує військовий план дії для протидії їй.

Про це пише 2 травня німецька газета Der Spiegel.

За інформацією німецького видання Der Spiegel, на таємному засіданні на минулому тижні представники альянсу і генеральний секретар Єнс Столтенберг в зв’язку з цим вирішили дати хід військовому плану дій.

Отже військовий союз хоче краще підготуватися до нового спалаху вірусу, щоб мати можливість надавати більш ефективну підтримку постраждалим від інфекції країнам НАТО. План дій повинен сформуватися під егідою головнокомандувача збройними силами НАТО в Європі генерала Тода Уолтерса.

Вважається, що трансатлантичний союз повинен бути краще озброєний на випадок епідемії. Небезпеки пандемії до сих пір приділяли занадто мало уваги. Тому поряд з планом дій на випадок другої хвилі коронавірусу восени повинен виникнути також окремий довгостроковий план під назвою Pandemic Response Contingency Plan.

Столтенберг наполягає на якнайшвидшому просуванні плану дій. Він би хотів, щоб перший документ був представлений, узгоджений і прийнятий вже на наступному зібранні міністрів оборони в кінці червня.

Видання зазначає, що на секретній нараді Столтенберг заявив, що більше скоординовану відповідь на другу хвилю коронавірусу стане лакмусовим папірцем для довіри і згуртованості в альянсі.

За наявними відомостями, генеральний секретар також запропонував загальні закупівлі засобів індивідуального захисту і ліків через власне агентство підтримки і закупівель НАТО.

Раніше секретар Північноатлантичного альянсу Столтенберг застеріг щодо негативних наслідків спричиненої поширенням нового коронавірусу COVID-19 кризи на безпеку країн-членів.

Зокрема, на думку Столтенберга, очікуване падіння економіки в окремих країнах-членах зробить їх більш вразливими та прихильнішими до ідеї продажу об’єктів критичної інфраструктури. А це може призвести до довгострокових наслідків для безпеки країн та для їхньої здатності реагувати у разі нової кризи.

Раніше Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що Україна забезпечує стратегічне повітряне перевезення для країн НАТО в час пандемії коронавірусу.