Про це повідомляється на сайті регулятора.

«Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень», – йдеться в повідомленні.

Така модель валютного регулювання, зазначає прес-служба, не тільки більш ліберальна, але і відповідає міжнародній практиці – директиві ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу та угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Також, на думку НБУ, при новій моделі валютного регулювання ринкові інструменти повинні превалювати над адміністративними.

Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Зате дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

«При ліберальній моделі валютного регулювання повинен змінитися підхід до застосування Нацбанком обмежень на валютному ринку», – очікують в НБУ.

Згідно з повідомленням, валютні обмеження повинні вводитися тільки з метою подолання або запобігання кризи і на короткий термін.

Національний банк планує обговорити зазначені пропозиції щодо законодавчих змін з представниками бізнесу, банківського сектора, експертного співтовариства і державних установ протягом наступних трьох тижнів.

У відповідності з пропозиціями Нацбанку, після прийняття закону «Про валюти» Верховною Радою, потрібно буде шість місяців перехідного періоду на погодження нормативно-правових актів регулятора з нормами закону. Після цього закон вступить в силу.

 

«Вголос»