Як повідомляє «Форбс», у тому числі це установи Олександра Єфремова, Артема Пшонки та близьких до Віктора Януковича бізнесменів.

Як повідомили Forbes джерела в Нацбанку, постанова №551 була прийнята, в першу чергу, для стабілізації ситуації в ряді найбільших банків – зокрема, у «ПриватБанку» Ігоря Коломойського, ПУМБі Ріната Ахметова, «Фінансовій ініціативі» Олега Бахматюка, «Надра» Дмитра Фірташа, «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго, «ДельтаБанку» Миколи Лагуна.

«У деяких банків на коррахунку в вересні було менше ліквідності, ніж необхідно для повернення кредитів НБУ», – розповів чиновник центробанку.

Однак відстрочку по розрахунках з НБУ також отримали банки «Київська Русь», «Південний», «Фін банк», «Експо», «Укркомунбанк», «Перший», «Демарк», Полікомбанк, Інвестбанк і «Порто-Франко». Однак це сталося автоматично.

«Ці банки просто потрапили «в шоколад» разом з великими, щоб не було збурення на ринку», – пояснив співробітник Нацбанку.

Як повідомляє портал «Наші гроші», серед цих банків є установи, що контролюються представниками режиму Віктора Януковича:

·                     «Укркомунбанк» з групи одного з лідерів Партії регіонів Олександра Єфремова;

·                     «Фінбанк» одеських бізнесменів Бориса Кауфмана і Олександра Грабовського, які входили в пул бізнесменів, наближених до Віктора Януковича;

·                     банк «Перший», підконтрольний сину біглого генпрокурора Віктора Пшонки нардепу від Партії регіонів Артему Пшонці;

·                     «Експобанк»Юрiя Гетьманенка, який за даними «ОРД», працював в інтересах екс-голови Нацбанку Сергія Арбузова;

·                     банк «Демарк» луганчан Андрія Шинковенка і Олександра Стеценка;

·                     «Полікомбанк» чернігівського бізнесмена Володимира Кожедуба (Чернігівський механічний завод);

·                     «Інвестбанк» екс-заступника мера Одеси Олександра Незвінського;

·                     «Порто-Франко» одеського бізнесмена Мирослава Школенка (ринок «Остров»);

·                     «Київська Русь»київського бізнесмена Віктора Братко;

·                     Банк «Південний»одеського бізнесмена Юрія Родіна («Стальканат-Силур»).