Таке рішення НБУ прийняв 2 червня, передає прес-служба регулятора.

«У зв’язку із допущенням ПАТ «Кредит промбанк» зменшення на п’ять і більше відсотків значення нормативу короткострокової ліквідності (Н6) нижче мінімального значення двічі протягом січня 2015 року, порушення банківського законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України,  наявності загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, цей банк було віднесено до категорії проблемних та призначення куратора – службовця Національного банку», - сказано в повідомленні.

Власником банку не були вжиті заходи для запобігання настання неплатоспроможності банку, наголошує НБУ.

Станом на 3 червня 2015 року в Україні функціонує 130 банків (без урахування банків, де запроваджено тимчасову адміністрацію), із них 40 – з іноземним капіталом.

У рамках процесу очищення банківської системи впродовж 2014 – 2015 років Правління Національного банку України прийняло 49 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних, із них у 2015 році – 16. У 2014 – 2015 роках було відкликано банківську ліцензію та ліквідовано 39 банків (у тому числі анульовано банківські ліцензії двох банків, що розташовані на території АР Крим і міста Севастополя ), із них у 2015 році –20.

Загалом на сьогодні в категорії неплатоспроможних перебуває 12 банків, у стадії ліквідації – 44 банки.