У Національному банку України повідомили, що надлишок валюти на ринку не впливатиме на формування курсу.

Про це у Нацбанку повідомили у відповідь на запит hromadske.

Так, зазначається, що відповідно до політики інфляційного таргетування, центральний банк планує лише згладжувати надмірні коливання курсу.

У Нацбанку повідомили, що “згладжувати надмірні коливання курсу” означає впливати на обсяг дефіциту або надлишку валюти на ринку за допомогою продажу або купівлі валюти, але не змінювати ринковий тренд курсу на протилежний.

“Під час зміцнення курсу гривні НБУ викуповує надлишок валюти в такому обсязі, щоб не створювати штучного дефіциту валюти, який би призвів до девальвації курсу гривні”, — повідомили в установі.

Там зазначають, що дотримувалися цієї політики від початку 2019 року і планують дотримуватися її й надалі.

«Мета Національного банку — щоб інфляція знизилася до 5% і стабілізувалася на такому рівні, оскільки це є необхідною передумовою для збільшення гривневих заощаджень населення, основою комфортного інвестиційного середовища для бізнесу та одним з чинників, який зумовить зниження процентних ставок за кредитами у довгостроковій перспективі», — зазначили в українському центральному банку.

Як писав “Вголос”, Національний банк України встановив курс валют на 27 вересня. Тепер долар коштує 24 гривні і 19 копійок. Це на 7 копійок більше за офіційний курс на 26 вересня.