Про це йдеться в повідомленні НБУ.

«Національний банк України з метою забезпечення своєчасного виконання ПАТ «Приватбанк» своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами прийняв рішення про підтримку його ліквідності та надання чергової суми стабілізаційного кредиту (800 млн. грн.) терміном на два роки.

Як забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку України надано повітряні судна та поруку власника істотної участі в ПАТ КБ «Приватбанк». Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, установленим нормативно-правовими актами Національного банку України.

 Однією з умов надання кредиту рефінансування є його використання ПАТ КБ «Приватбанк» виключно для виконання свої зобов’язань перед фізичними особами.

 Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в ПАТ КБ «Приватбанк» зосереджено 26% від обсягу вкладів фізичних осіб по банківській системі та 15% активів банківської системи, а сама фінансова установа є найбільшим банком України і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять більше 50% пасивів банку).