Національний банк України випустив пам'ятну монету, присвячену сотій річниці злуки Української Народної Республіки (УНР) із Західноукраїнською Народною Республікою (ЗУНР).

Монета доповнює серію "Відродження української державності", повідомляє прес-служба НБУ.

Колекційну монету номіналом в 5 гривень введуть в обіг з 17 січня. Новий грошовий знак виготовлено з нейзильберу (сплаву міді, нікелю та цинку) і він важить 16,54 грами.

На лицьовій стороні монети зображено напис "УНР ЗУНР", герб України і вказано номінал. На зворотному боці монети викарбувано фрагмент з Акта Злуки, а також герби Львова та Києва.

Загальний тираж колекційних монет становить 40 тисяч штук.

"22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійській площі в Києві відбулася подія, яка стала підсумком відповідного підготовчого процесу, – було проголошено Акт Злуки, акт об'єднання українських земель, в якому зазначалося, що відтепер український народ, звільнений могутнім поривом своїх сил, має можливість об'єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу", – йдеться в повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що 22 січня Україна святкує День Соборності – возз'єднання Української та Західно-Української Народної Республіки.