Про це під час прес-конференції повідомив в. о. голови НБУ Яків Смолій, передають «Українські Новини».

Для оптимізації готівкового обігу з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила округлення загальних сум готівкових розрахунків. Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів», якою передбачається відмова від карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

У той же час всі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Проте надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів. Монети 1, 2, 5 і 25 копійок продовжуватимуть виконувати функцію засобу платежу (грошова одиниця України – гривня і надалі буде дорівнює 100 копійкам).

Для спрощення розрахунків встановлюватися правила округлення загальної суми покупки: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок; сума, закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.

У разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю решта цими номіналами. При безготівкових розрахунках закруглення не здійснюватимуться. Населення і надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа – встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.

Застосування правил округлення Національний банк узгоджений з усіма державними органами. Також відбулися обговорення з банками, представниками сфери торгівлі і послуг, іншої діловим співтовариством, які позитивно поставилися до застосування правил округлення. 

 

«Вголос»