Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», повідомляє портал «Наші гроші».

Більша частина виділеної суми піде на придбання автобусів «Атаман А-09316». Їх у кількості 30 одиниць замовили за 20,06 млн грн. у ТОВ «Український Автобус». Ціна за один автобус клала 669 тис грн.

«Український Автобус» – це офіційний представник АТ «Черкаський автобус», який виготовляє автобуси на базі японських ISUZU. До 2011 р. «Український автобус» називався «Автомобільний дім «Богдан», а черкаське підприємство-виробник відповідно входило до складу корпорації «Богдан», співвласником котрої був Петро Порошенко. У 2011 р. «Богдан» продав контрольний пакет акцій компанії з управління активами «Ізі Лайф».

Окрім того 10 автобусів «ЕТАЛОН А-08123» закуплять у ПАТ «Чернігівський автозавод» (919 тис грн./шт.), і ще п’ять автобусів типу «ЕТАЛОН А-1481» і два автомобілі з бортовою платформою та тентом типу «БАЗ» Т-1618 Нацгвардія замовила у ПАТ «Бориспільський автозавод» (649 тис грн./шт. і 549 тис грн./шт. відповідно). Обома заводами володіють Володимир Бутко та швейцарська фірма «Bodmin AG».

Усі закупівлі проведено за неконкурентною переговорною процедурою, оскільки йдеться про потреби Нацгвардії під час АТО на Донбасі.