Передача відбулась на території Київського бронетанкового заводу Державного концерну «Укроборонпром», сьогодні, 25 червня, передає прес-служба МВС.

«Така техніка - концептуально нова й має ряд переваг», – зазначив заступник начальника логістики Головного управління НГУ полковник Володимир Баштовий.

«Машини такого покоління якісно підвищує рівень безпеки особового складу, має прибори нічного бачення та прицільно веде вогонь», - наголосив він.

Командувач зазначив, що вже завтра нові БТР-3Е розпочнуть тестувати в польових умовах на базі одного з навчальних центрів Нацгвардії. По завершенню практичних стрільб нова техніка відправиться в район проведення АТО для виконання завдань за призначенням.

«БТР-3Е розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені O.O. Морозова, - розповів гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Терещенко. - Це сучасний зразок, який має автоматичну коробку перемикання передач, потужний вогневий модуль та завдяки виробникам і конструкторам, втілено найголовнішу мету – уберегти особовий склад, який забезпечує мир в Україні».

Це вже друга партія БТР-3Е, яку отримує Нацгвардія, перша поставка відбулася на минулому тижні, а решту одиниць НГУ отримає найближчим часом.

У рамках програми оснащення НГУ технікою, Національна гвардія закупила 40 бронетранспортерів БТР-4Е. За інформацією екіпажів машин, які брали участь в АТО, даний бронетранспортер добре зарекомендував себе в бою: забезпечує захист від влучень з РПГ і великокаліберних кулеметів. Крім того, наявність цих машин в зоні АТО дозволила стабілізувати ситуацію на окремих ділянках операції.