Зокрема, до підніжжя пам’ятника Роману Шухевичу поклали квіти очільник Львівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Кошулинський, голова організації «Сокіл», учасник московсько-української війни Юрій Черкашин («Чорнота»), голова Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук та депутати Львівської міської ради від ВО «Свобода».

Згодом священики відслужили панахиду, а громада провела віче.

Від імені священика УГКЦ, капелана Львівського крайового братства вояків УПА, настоятеля храму Св. Йосафата у місті Червонограді Михайла Нискогуза свободівець Тарас Стародуб зазначив: «5 березня – день відходу на небо генерала Романа Шухевича – незламного, геніального головнокомандувача УПА. Роман Шухевич належав до тих, хто ніколи не лишається в затінку. Він вирізнявся прекрасним походженням та обдаруванням у багатьох галузях. Також він відкинув і еміграцію і адаптацію в чужій системі, вирішивши створити власну. За свій вибір Роман мав блискучу кар’єру, але заплатив сімейним щастям, власним здоров’ям, свободою близьких та життям.

Радіє моє серце, коли я бачу так багато небайдужих до долі України та її дітей. Ми всі тут присутні маємо сповнитися вірою, якою був переповнений легендарний генерал-хорунжий УПА – вірою в сильну, квітучу, багату Україну».

Своєю чергою, голова організації «Сокіл», учасник московсько-української війни Юрій Черкашин («Чорнота») зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо видатну постать української історії, видатного політичного та державного діяча генерала Романа Шухевича. У чергову річницю його загибелі звучить теза про генерала Шухевича і все небесне військо – це як і вояки УПА, так і сучасні українські воїни, які воюють з тим самим ворогом».

Також Юрій Черкашин зауважив, що крім дня пам’яті Романа Шухевича нині є ще одна дата – у цей день народилися двоє побратимів-свободівців Данило Касьяненко та Дмитро Чернявський.

«Дмитро Чернявський загинув у 2014 році у місті Донецьк від ножового поранення під час сутички з московськими терористами на мирному мітингу, який проводили українці Донбасу.

Данило Касьяненко загинув влітку 2015 року від мінометного обстрілу біля Донецького аеропорту.

Це воїни, для яких Роман Шухевич був прикладом, для яких він був ідеалом, і для яких ідея, яку він вніс у життя, була стимулом продовжувати боротьбу проти московського окупанта сьогодні. І вони віддали свій борг Батьківщині, вони віддали найдорожче, що мали – своє життя. Сьогодні нове покоління українських націоналістів та інші патріоти України мають усвідомити, що окрім здобуття тієї мети є у нас й ще одна місія – це помста за кожного полеглого бійця за волю України. Ця помста не має полягати в тому, що ми маємо сьогодні всі озброїтися і перебити всіх москалів. Найкращою помстою буде перемога нашого внутрішнього ворога, перемога над нашим страхом, перемога над нашою лінню, нашим внутрішнім опортунізмом і над внутрішніми політичними ворогами України, які нині, маскуючись, стоять під синьо-жовтим прапором. Ми, українські націоналісти, маємо знищити всіх ворогів української нації як зовнішніх, так і внутрішніх – це наш шлях, і ми не маємо право зійти з нього, бо інакше ми втратимо націю та Українську державу, за яку боролися наші герої», – повідомив Юрій Черкашин.