У заході взяв участь керівник Голосіївської районної організації ВО «Свобода» Всеволод Терентьєв, передає прес-служба фракції  ВО «Свобода» у Київській міській раді.

Під час брифінгу Юрій Сиротюк зазначив: «Спроба протягнути цей злочинний детальний план території була наприкінці минулого року. Тоді, 8 грудня 2016 року, завдяки спротиву громади й фракції ВО «Свобода» питання вдалося зняти для доопрацювання. Сьогодні більшість Київради буде намагатися знову ухвалити це рішення, хоча ті зауваження щодо збереження лісу, про які йшлося минулого разу, не були враховані й земельна комісія знов погодила його до розгляду. Проти цього рішення проголосували лише члени комісії від «Свободи». Якщо не враховувати той факт, що більшість ДПТ, які протягує влада, суперечать чинному Генеральному плану забудови Києва, цей документ пропонує збільшити площу забудови, а також у порушення навіть міжнародних норм дає дозвіл на будівництво шестисмугової дороги, знищивши при цьому майже три гектари лісу».

Також свободівець додав: «Цей ДПТ лише нормативний документ органу місцевого самоврядування, який ніяк не може порушувати закони України. Зокрема, ті 2,8 га урочища «Теремки» є складовою частиною Національного парку «Голосіївський», на ці землі поширюється законодавство про природний заповідний фонд, що забороняє без зміни цільового призначення земель будувати замість лісу дорогу. Крім того, згідно з цим же ДПТ, планується будівництво метро й станції «Одеська». Якщо вони будуватимуть надземну лінію, вона знищить основну частину урочища «Теремки», що теж неприпустимо. Лінія метро обов’язково має бути збудована під землею».

Своєю чергою, Всеволод Терентьєв сказав: «Перша спроба протягнути цей ДПТ провалилась, очевидно, цей ганебний проєкт просто поклади під сукно в очікуванні, поки градус суспільної уваги до цього питання спаде і можна буде знову витягнути його. Це, власне, і сталося. Крім цих проблем, будівництво нових житлових кварталів і метро на цій території може призвести до знищення історичного об’єкта. На цій ділянці є ще не досліджене кладовище, яке має певну історичну цінність. У разі будівництва воно буде знищене».

Голова фракції ВО «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк заявив, що ініціюватиме зняття цього питання з розгляду Київради.

 

«Вголос»